I pro nejcitlivější pacienty

Zuby vám důkladně vyšetříme a ošetříme dásně. Pracujeme pouze s nejmodernějšími přístroji a podle ověřených metod, proto se ošetření nemusíte vůbec obávat. Zakládáme si na kvalitní péči, bezbolestném přístupu a celkovém pohodlí.

Kromě samotného zákroku vás zároveň naučíme, jak se ústní hygieně doma systematicky věnovat. Vysvětlíme správný nácvik postupů, ukážeme jednotlivé techniky a při pravidelných návštěvách zkontrolujeme jejich účinnost.

Vstupní vyšetření

První prohlídka bude o trochu delší než ty následující. Naši specialisté vyšetří aktuální stav vaší dutiny ústní a chrupu, který se stane základem pro další léčbu. Posléze vyhodnotí úroveň samotné dentální hygieny. To znamená, zjistí, zda si správně zuby čistíte a jaké jsou vaše celkové dentální návyky.

Následovat bude parodontologické vyšetření odhalující případný problém s kostí, v které zub leží. Tedy ukáže se, jestli vám nehrozí paradentóza nebo jiné typy onemocnění. Bojujete-li se zubním kamenem, v dalším kroku dojde k jeho odstranění pomocí ultrazvuku. Pokračovat budete měřením mezizubních prostor, které je důležité pro určení vhodné velikosti mezizubního kartáčku. Špatný výběr totiž vede k ústupu dásní a zhoršení stavu ústní hygieny. Naši specialisté vám zuby zaleští, vyhladí, aby se vám na nich neukládal plak a opětovně nevznikal zubní kámen.

V poslední fázi se dostanete k instruktáži pro správnou domácí péči na základě vašich individuálních potřeb. Dostanete informace ohledně techniky čistění i užitečné tipy na konkrétní pomůcky.