Úsměv na celý život

Úraz, zubní kaz, zánět dásně, nedostatečná zubní hygiena, silné kuřáctví či různé zdravotní problémy mohou vést ke ztrátě jednoho či více zubů. Nic příjemného, ale také nic fatálního. Moderní medicína už si umí s podobnými deformacemi chrupu poradit.

Naši zkušení implantologové vám v rámci ošetření zavedou zubní implantát. Pro představu půjde o titanový šroub se závity, který se včlení do příslušné čelistní kosti. Získáte vysoce estetický a trvalý zub, který po zahojení umožňuje normální fungování.

Průběh ošetření

Nejprve se potkáme a zhodnotíme aktuální stav vašeho chrupu. Provedeme dentální hygienu a komplexní stomatologické vyšetření, na jehož základě určíme léčebný postup.

Vlastní zákrok provádíme ambulantně, trvá jen několik minut a obvykle se řeší v lokální anestesii. Po něm se může objevit mírný otok, nicméně ten většinou ustupuje do 3 dnů. Nebojte, dostanete od nás přesné instrukce, jak se chovat. Pokud by během operace došlo na šití (často ale není potřeba), po týdnu k nám zajdete na vyndání stehů. 

Následuje cca 6/X týdnů hojení. Během této doby můžete nosit provizorní zubní náhradu, která vám usnadní stravování a běžné fungování. Posléze uděláme otisky na korunku zubů, po pár dnech nasadíme a máme hotovo. Důležité jsou ovšem pravidelné kontroly, které zajistí bezproblémový průběh.