Oživení jinak mrtvého zubu

Endodontické ošetření jde do vnitřního prostoru zubu, věnuje se tedy zjednodušeně řečeno kořenovým kanálkům. Děje se tak, dojde-li k definitivnímu poškození zubní dřeně (zubního nervu), ať už následkem kazu nebo úrazu. Endodoncie pomáhá zachovat funkčnost zubu a předchází případným infekcím, otokům a jiným komplikacím.

Při vyšetření pracujeme s dentálním mikroskopem. Speciálně navrženým přístrojem, který dokáže až 20x zvětšit zorné pole, a tedy i lépe zaostřit na poškozenou oblast. Léčba je díky němu mnohem efektivnější, přesnější a méně invazivní.

Průběh výkonu

Precizní endodontické ošetření si žádá moderní vybavení, technologie a kvalitní materiály. Máme k nim zkušené specialisty, kteří vás celým procesem bezbolestně provedou a předem důkladně informují o zákroku

V první fázi dojde k vyčištění kořenových kanálků, do nichž se následně aplikuje speciální léčivá vložka. Ta by na místě měla působit zhruba 10 až 14 dní. V dalším kroku ji vyjmeme a kořenový kanálek zaplníme finální výplní. Nejčastěji se jedná o guttaperchové čepy a tekuté pojivo, které postupně tuhne a chrání kanálek před bakteriemi a infekcemi. Nakonec zub dostavíme prostřednictvím estetických materiálů a zhotovíme korunku pro pevnost a dlouhodobou funkčnost zubu.